Wybierając się na wędrówkę po Skalnym Mieście ubierzcie buty trekkingowe lub inne, stabilniejsze obuwie. W sezonie letnim warto założyć wygodne buty i lekkie ubranie, najlepiej z dodatkiem bawełny, które pozwoli na swobodne poruszanie się po skałach.

Co zabrać na wycieczkę do Skalnego Miasta?

Skalne Miasto Adrspach gdzie zjeść w okolicy, płatność tylko gotówką! To, że zgłodniejecie, jest tak pewne, jak pewne jest to, że Skalne Miasta Was zachwycą. Warto oczywiście zabrać ze sobą kanapeczki i zjeść co nieco po drodze.

Czy w Skalnym Mieście jest zimno?

Skały w Adršpach nie są może tak mroczne i zimne jak te w Teplicach, jednak tutaj też coś ciepłego do ubrania, szczególnie jeśli wyruszycie rano, będzie potrzebne. Więcej praktycznych informacji znajdziecie w naszych relacjach z Czech.

Czy można płacić złotówkami w skalnym mieście?

Godziny otwarcia i ceny biletów Dla dzieci od 6 lat – 130 koron. Dzieci do 6 lat wchodzą za darmo. Atrakcje można zwiedzać z psem – koszt 50 koron czeskich, i także z wózkiem, ale do pewnego momentu, czyli wodospadu, bo potem zaczynają się schody. W kasie skalnego miasta można płacić koronami, kartą i złotówkami.

Czy jadąc do Skalnego Miasta trzeba wykupić winietę?

W jakich butach do Skalnego Miasta?

Na stosunkowo krótkie i typowo skalne szlaki stosuje się specjalne buty podejściowe, wyposażone w dość sztywną podeszwę z tzw. „climbing zone”, czyli fragmentem pod palcami z przyczepną gumą, który umożliwia precyzyjne stawanie na stopniach skalnych.

Czy w skalnym mieście są toalety?

Aktualny cennik znajdziecie na stronie Skalnego Miasta. Czeskie Skalne Miasto czynne jest cały rok . W sezonie od 8 do 18, poza sezonem od 8 do 16. Na terenie parku nie ma toalet, dlatego zalecane jest skorzystanie z toalety znajdującej się przy wejściu do parku.

Ile kosztuje bilet wstępu do Skalnego Miasta?

Bilety wstępu: dorośli – 60 kc, dzieci (od 6 lat), młodzież, emeryci – 30 kc, bilet rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci) – 150 kc.

Ile schodów jest w skalnym mieście?

Statystyki są proste: 2 pętle szlaków, 5 km ścieżek, 10 punktów widokowych, 2848 schodów i najwęższe miejsce do pokonania ma zaledwie 40 cm.

Czy do Skalnego Miasta potrzebny jest dowod osobisty?

Jak przy większości naszych wyjazdów – bilety wstępu są wliczone w cenę, konieczne są paszporty lub dowody osobiste. – bezpłatne miejsca dla opiekunów (1 na 10-15 osób). Na tej wycieczce nie ma możliwości organizacji ogniska, gier i zabaw, dlatego proponujemy ją tylko w wersji edukacyjnej.

Czy można kupic bilet do skalnego miasta na miejscu?

Czy trzeba kupić e-bilet wstępu także wchodząc do skalnego miasta z Teplic nad Metují? Bilety do Teplických skal można nabyć zarówno na miejscu, jak i online, a ilość biletów nie jest ograniczona. Więcej informacji na temat zakupu biletów online do Teplických skal znajdziesz TUTAJ.

Jak zapłacić za bilet do skalnego miasta?

Bilety wstępu do Adrszpaskich Skał kupicie zarówno w złotówkach jak i w Koronach czeskich, jest też możliwość płatności kartą. Bilet jednak warto zarezerwować i kupić przez Internet.

Czy w Skalnym Mieście można płacić kartą?

Miejsca parkingowe możecie również kupić w przedsprzedaży online na stronie internetowej (link dostępny tutaj – kliknij). Wejście do Skalnego Miasta znajduje się około 100 metrów od parkingu. Wstęp do Skalnego Miasta jest płatny. W kasie Skalnego Miasta można płacić złotówkami, koronami oraz kartą płatniczą.

Co trzeba wiedzieć przed wyjazdem do Czech?

W Czechach w samochodzie należy posiadać zawsze: koło zapasowe, jak również gaśnicę, a także trójkąt ostrzegawczy. Dodatkowo jeżdżąc po tym kraju autem, koniecznie należy posiadać kamizelki odblaskowe oraz apteczkę. W samochodzie trzeba również mieć komplet żarówek, jak również bezpieczników.

Co kręcono w skalnym mieście?

Skalne Miasto Adrszpaskie Skały – położone niedaleko polskiej granicy – co roku przyciąga tłumy odwiedzających. Kamienne labirynty i wąwozy oddziałują na wyobraźnię. Tu tu kręcono kilka scen do kultowego filmu „Opowieści z Narnii – Książę Kaspian”.

Co kręcono w skalnym mieście?

Skalne Miasto Adrszpaskie Skały – położone niedaleko polskiej granicy – co roku przyciąga tłumy odwiedzających. Kamienne labirynty i wąwozy oddziałują na wyobraźnię. Tu tu kręcono kilka scen do kultowego filmu „Opowieści z Narnii – Książę Kaspian”.

Ile kosztuje bilet wstępu do Skalnego Miasta?

Bilety wstępu: dorośli – 60 kc, dzieci (od 6 lat), młodzież, emeryci – 30 kc, bilet rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci) – 150 kc.

Ile schodów jest w skalnym mieście?

Statystyki są proste: 2 pętle szlaków, 5 km ścieżek, 10 punktów widokowych, 2848 schodów i najwęższe miejsce do pokonania ma zaledwie 40 cm.

Co warto zobaczyc koło Skalnego Miasta?

Gdy będziesz w Czeskim Raju to musisz zobaczyć skalne miasto Hruboskalsko. Tam w okolicy można zrobić dwie trasy: w pobliżu Zamku Hruba Skała oraz w pobliżu Zamku Valdstejn. Wejście na trasę jest bezpłatne. Jest to sporo punktów widokowych, z których widać Zamek Hruba Skala oraz Zamek Trosky.

Jakie buty na wędrówki po górach?

wysokie – powinny stanowić jedyny wybór osób, które są górskimi laikami. Także gdy zmierzamy w wyższe góry, dobrze mieć takie właśnie obuwie. Buty trekkingowe z wysoką cholewką bardzo dobrze sprawdzają się podczas kilkudniowych wycieczek z plecakiem, ponieważ doskonale stabilizują staw skokowy.

Ile kilometrów jest do Skalnego Miasta?

Przejście z jednego Skalnego Miasta do drugiego to dodatkowe 3 km na dojście i ok 6 km trasa w Teplicach.

Jakie buty kupić?

Na co zwrócić zatem uwagę przy ich doborze? Dobre obuwie powinno być dopasowane w taki sposób, aby było w nich możliwe swobodne poruszanie palcami, dzięki czemu zapewnimy stopie odpowiednie krążenie. Ponadto musi być w nich wystarczająco dużo miejsca, aby do wnętrza buta dopływało powietrze.

Kiedy jechac do Skalnego Miasta?

Kiedy przyjechać do Skalnych miast ? Skalne miasta Adršpach i Teplice dostępne są dla odwiedzających przez cały rok.

Jak wrócić z Teplic do Adrspach?

Jeżeli zdecydujecie się na zwiedzenie obu skalnych miast jednego dnia (a zostawiliście auto/rower na parkingu w Adrspachu, tak jak my), z Teplic możecie wrócić jedną stację pociągiem. Szynobusy kursują regularnie (co ok. 60 minut), bilet kosztuje 15 koron – można go kupić bezpośrednio o konduktora. Stacja Teplice n.

Jak dojechać do Skalnego Miasta bez samochodu?

Pociągiem. Zaplanuj sobie przyjemną podróż pociągiem bez stania w kolejkach i czekania. Trasa kolejowa prowadzi przez malowniczy wąwóz i już z daleka można z pociągu podziwiać panoramę skał. Dworzec kolejowy znajduje się bezpośrednio przed wejściem do skalnego miasta.

Jak dojechać samochodem do Skalnego Miasta?

Skalne miasto samochodem Samochodem z Zielonej Góry i Wrocławia do Teplic lub Adrszpach najkrócej dojedziemy przez Wałbrzych (przejście graniczne Golińsk-Starostin). Teplice nad Metuji leżą zaledwie 10 km od Mezimesti. W Mieroszowie można odbić na Adrszpach i przekroczyć granicę ok. 10 km od Golińska.

0 odpowiedzi na „Jak się ubrać na wycieczkę do Skalnego Miasta?”