134.9 km, 2 h 8 min.

Ile kosztuje wejście do Skalnego Miasta?

Godziny otwarcia i ceny biletów Wejście do Skalnego Miasta Adrspach jest płatne i odbywa się w określonych godzinach. W sezonie letnim, czyli w takim jak my byliśmy, można wchodzić już od godziny 8, a zakończyć zwiedzanie trzeba o godzinie 18. Cena za wejście dla osoby dorosłej to 180 koron czeskich.

Ile czasu zajmuje zwiedzanie Skalnego Miasta?

Zwiedzanie Skalnego Miasta Adrspach – Około 2 godzin tempem spacerowym. Przejście z Adrspach do Teplic Wilczym Wąwozem – 1 godzina. Zwiedzanie Skalnego Miasta w Teplicach – 3 godzin (długość trasy 5,9 km).

Czy można płacić złotówkami w skalnym mieście?

Czy za bilet wstępu do Skalnego Miasta w Czachach można zapłacić w złotówkach? Bilety wstępu do Adrszpaskich Skał kupicie zarówno w złotówkach jak i w Koronach czeskich, jest też możliwość płatności kartą. Bilet jednak warto zarezerwować i kupić przez Internet.

Skąd najbliżej do Skalnego Miasta?

Najlepszą bazą wypadową do skalnego miasta jest miasteczko Teplice nad Metuji, które leży we wschodniej części parku – najłatwiej dostępne jest dla mieszkańców południowej Polski np. Ziemi Kłodzkiej. Z kolei na północy od skalnego miasta leży wioseczka Adrszpach, druga miejscowość, od której pochodzi nazwa kompleksu.

Czy potrzebna jest winieta do Adrspach?

Ile schodów jest w skalnym mieście?

Statystyki są proste: 2 pętle szlaków, 5 km ścieżek, 10 punktów widokowych, 2848 schodów i najwęższe miejsce do pokonania ma zaledwie 40 cm. Zainteresowani? Ruszajmy na szlak.

Czy trzeba rezerwować bilety do skalnego miasta?

Czy w skalnym mieście można coś zjeść?

Nocleg: najszybciej i najwygodniej znajdziesz na Booking.com. Bilet jest dzienny, wiec możemy wyjść, coś zjeść w restauracjach przy parkingu i wrócić. Pływanie łódką – 50 koron za osobę. W Skalnym Mieście jest wyznaczony szlak dla rodzin z dziećmi w wózkach – więc każdy może się tutaj wybrać!

Jak się ubrać na wycieczkę do Skalnego Miasta?

Wybierając się na wędrówkę po Skalnym Mieście ubierzcie buty trekkingowe lub inne, stabilniejsze obuwie. W sezonie letnim warto założyć wygodne buty i lekkie ubranie, najlepiej z dodatkiem bawełny, które pozwoli na swobodne poruszanie się po skałach.

Czy do skalnego miasta potrzebny jest dowod osobisty?

Jak przy większości naszych wyjazdów – bilety wstępu są wliczone w cenę, konieczne są paszporty lub dowody osobiste. – bezpłatne miejsca dla opiekunów (1 na 10-15 osób).

Czy Skalne Miasto jest trudne?

Szlaki w obu skalnych miastach są dobrze oznaczone i profesjonalnie przygotowane, Trasy nie są trudne, jednak warto się przygotować na wąskie skalne przejścia, drabinki, piach.

Gdzie kupić bilety do skalnego miasta?

Wybierz spośród dostępnych terminów i kup bilet online oraz wejście na parking online. Bilety mogą być wyprzedane na daną godzinę lub dzień, dlatego rekomendujemy postawić na ozwiązanie i kupić bilet online w czasie. Jeśli bilety online są wyprzedane, nie ma również możliwości zakupu biletów w kasie.

Ile kosztuje bilet do Adrspach?

Bilety wstępu: dorośli – 60 kc, dzieci (od 6 lat), młodzież, emeryci – 30 kc, bilet rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci) – 150 kc.

Czy w Skalnym Mieście jest kantor?

W kasie Skalnego Miasta można płacić złotówkami, koronami oraz kartą płatniczą. Warto wcześniej pomyśleć o wymianie złotówek na korony, gdyż kurs wymiany walut w kasach jest wyjątkowo niekorzystny. Jeżeli zapomnicie wymienić walutę przed przyjazdem na miejsce to przy parkingu znajdziecie kantor.

Ile kosztuje parking w skalnym miescie?

Skalne Miasto – Informacje Praktyczne Oczywiście możecie kupić bilet wstępu do skalnego miasta online. Przed wejściem do Skalnego Miasta jest oficjalny parking, który kosztuje 100 kc za 4 godziny, lecz kilka metrów dalej na terenie prywatnym koszt parkingu to 30/50 kc na cały dzień. Warto zapamiętać.

Ile kosztuje parking w skalnym mieście?

Przed wejściem do Skalnego Miasta jest oficjalny parking, który kosztuje 100 kc za 4 godziny, lecz kilka metrów dalej na terenie prywatnym koszt parkingu to 30/50 kc na cały dzień. Warto zapamiętać. Przed wejściem są straganiki, gdzie można kupić magnesy, pamiątki i szeroki wachlarz fast foodu. Są też dwa bankomaty.

Jak kupić bilety do skalnego miasta w Czechach?

Wybierz spośród dostępnych terminów i kup bilet online oraz wejście na parking online. Bilety mogą być wyprzedane na daną godzinę lub dzień, dlatego rekomendujemy postawić na ozwiązanie i kupić bilet online w czasie. Jeśli bilety online są wyprzedane, nie ma również możliwości zakupu biletów w kasie.

Czy trzeba rezerwować bilety do skalnego miasta?

Gdzie kupic bilet na skalne miasto?

Rezerwacji będzie można dokonać na oficjalnej stronie internetowej skalnego miasta. Obecnie system nie jest jeszcze aktywny. Za jego pośrednictwem będzie można kupić bilet wstępu, a także miejsce parkingowe. Przypomnijmy, że Skalne Miasto w Adrspachu to fragment Gór Stołowych.

Co warto zobaczyc koło skalnego miasta?

Gdy będziesz w Czeskim Raju to musisz zobaczyć skalne miasto Hruboskalsko. Tam w okolicy można zrobić dwie trasy: w pobliżu Zamku Hruba Skała oraz w pobliżu Zamku Valdstejn. Wejście na trasę jest bezpłatne. Jest to sporo punktów widokowych, z których widać Zamek Hruba Skala oraz Zamek Trosky.

Co kręcono w skalnym mieście?

Skalne Miasto Adrszpaskie Skały – położone niedaleko polskiej granicy – co roku przyciąga tłumy odwiedzających. Kamienne labirynty i wąwozy oddziałują na wyobraźnię. Tu tu kręcono kilka scen do kultowego filmu „Opowieści z Narnii – Książę Kaspian”.

Co warto zobaczyć w Czechach blisko granicy?

Bardzo blisko polskiej granicy znajdują się Teplickie Skały oraz Skalne Miasto Adrspach. Bardzo urokliwy jest Czeski Raj oraz szlak na Pradziada. Nie możemy zapomnieć o najwyższym szczycie Czech, czyli Śnieżce w Karkonoszach. Teraz odkryliśmy Przepaść Macochy i Jaskinie Punkevni – Magiczne miejsce!

Czy warto zwiedzić skalne miasto?

Skupione jest na dosyć niewielkiej przestrzeni, przez co można je obejść w 3 godziny. Natomiast widoki zapierają dech w piersiach. Piaskowce, wieże skalne, iglice, labirynty – formacje skalne są tu bardzo urozmaicone. Szlaki wiodą zarówno u stóp skał, jak i na ich szczycie, widoki są więc podwójnie imponujące.

Czy bilety do skalnego miasta można kupić na miejscu?

W jakim mieście jest skalne miasto?

Adrspach – Skalne Miasto w Czechach. Skalne formacje o fantazyjnych kształtach, monumentalne ściany, kaniony, wąwozy i labirynty skalnych wież, piękne wodospady i szmaragdowe jeziorko – takie niesamowitości czekają na odwiedzających Skalne Miasto Adršpach.

0 odpowiedzi na „Ile z Zakopanego do skalnego miasta?”