Warto zwrócić uwagę na przepiękny krajobraz, jaki rozpościera się przed kąpiącymi się w basenach ludźmi. Kąpiel w takiej scenerii jest naprawdę bajeczna. Oczywiście kąpiel w termach to nie tylko przyjemność, ale też terapia, bo woda ma właściwości lecznicze.

Czy warto na termy Chochołowskie?

Termy Chochołowskie to wspaniałe miejsce na relaks i odpoczynek. Znajduje się tam kompleks basenów, które zasilają gorące źródła Chochołów. Mają one lecznicze właściwości. Ponadto na gości czeka strefa SPA, saunarium, a także sala fitness i siłownia.

Kiedy najlepiej na termy Chochołowskie?

Zima to najlepszy moment na to, aby wygrzać się w termach. Nie ma nic przyjemniejszego niż relaks w gorącej wodzie, gdy na zewnątrz pada śnieg, a pogoda zachęca głównie do siedzenia pod kocem.

Czy warto jechac na termy?

Wody termalne często są bardzo bogate w minerały, takie jak magnez, wapń, potas, żelazo, krzem czy mangan. Dzięki temu kąpiel w termach ma pozytywny wpływ na ludzki organizm.

Czy na termy Chocholowskie można wnosic jedzenie?

Co więcej, nie wolno również żuć gumy i spożywać żadnych posiłków zarówno w strefie basenowej jak i w przebieralni i strefie natrysków.

Jak się przygotować na termy Chochołowskie?

Przede wszystkim trzeba mieć wolny czas, odpowiednie nastawienie i dobry humor. Może jeszcze warto pamiętać, aby spakować swój strój kąpielowy, ręcznik i klapki. Oczywiście zawsze może się zdarzyć, że ktoś o czymś zapomni, ale w Chochołowskich Termach jesteśmy na to przygotowani.

Czy w termach Chocholowskich są reczniki?

Dla Gości z biletem open lub Saunarium Termy zapewniają jeden ręcznik w cenie biletu.

Czy na termach trzeba umieć pływać?

Jednak osoby niepotrafiące pływać często mają obawy, czy termy są dobrym wyborem również dla nich. Uspokajamy. Aby świetnie bawić się w naszym kompleksie, wcale nie musisz mieć opanowanej sztuki pływania. Mało tego, nie musisz nawet ograniczać się tylko do rozrywek w wodzie.

Czy na termy trzeba mieć swój ręcznik?

Do stref basenowych wchodzimy w standardowym wyposażeniu kąpielowym, czyli w stroju kąpielowym i klapkach, pod ręką dzierżąc ręcznik. Jeśli zapomniałeś któregokolwiek z tych elementów, na miejscu, w pobliżu Biura Obsługi Klienta, funkcjonuje sklepik sportowy z szeroką ofertą akcesoriów kąpielowych.

Co jest w termach Chochołowskich?

Nowością w Chochołowskich Termach są dwie komory normobaryczne. Baseny wypełnione są wodą termalną siarkową i solankowo-jodowaną, które korzystnie wpływają na skórę, układ krwionośny oraz na stawy, a także pomagają w leczeniu miażdżycy, cukrzycy i problemów reumatycznych.

Na co pomagają termy?

Gorące źródła poprawiają ukrwienie narządów wewnętrznych co sprzyja rozluźnieniu i osiągnięciu błogostanu. Zawarte w wodzie minerały wspomagają proces rekonwalescencji – niwelują bóle głowy i uczucie napięcia, tym samym pozwalają na redukcję stresu.

Czy termy są bezpieczne?

Poza wieloma zaletami gorące źródła i termy, tak samo jak tradycyjne baseny, mogą być niestety również źródłem infekcji. W wodzie znajdować się mogą m.in. bakterie i pierwotniaki, np. Legionella, Pseudomonas czy Mycobacteria.

Czy w basenach termalnych jest chlor?

Makro- i mikroelementy zawarte w naszej wodzie to przede wszystkim siarka, żelazo, wapń i chlor, a także mangan, miedź, cynk, krzem, lit, potas, sód oraz magnez. Kąpiele w wodach termalnych swoją sławę zawdzięczają dobroczynnemu wpływowi na kondycję organizmu.

Ile osób miesci się na termach Chocholowskich?

Restauracja Chochołowska Do dyspozycji Gości jest przestrzeń, która łącznie pomieści 500 osób.

Czy na termy trzeba mieć swój ręcznik?

W termach i obiektach rekreacyjnych, w których jest dostępna sauna, przydatny będzie specjalny ręcznik lub szlafrok, którym się okryjesz. Szlafrok możesz wykorzystać podczas wizyty w kawiarni lub restauracji na terenie źródeł.

Czy w termach trzeba mieć czepek?

W celu skorzystania ze strefy basenowej oraz strefy SPA prosimy zabrać ze sobą własny ręcznik oraz obuwie basenowe. Istnieje możliwość wypożyczenia ręcznika w cenie 10 zł. Standardowy czas pobytu wynosi 2 godziny 15 minut. Czepki są nieobowiązkowe.

Jakie baseny na termach Chochołowskich?

Do dyspozycji: baseny wewnętrzne termalne, baseny zewnętrzne termalne, basen termalny z wodą solankową, basen z siarkową wodą termalną lub wodą jodowaną, szereg wodnych atrakcji dla dużych i małych (zjeżdżalnie, rwąca rzeka itp.) i saunarium (w tym sauna sucha i grota solna).

Ile kosztuje bilet wstępu na termy Chochołowskie?

Dzieci do 3 lat: bezpłatny. Dzieci (3-14 lat): 49 zł Dorośli (od 15 lat): 79 zł Seniorzy (65+): 69 zł

Jak działają termy Chochołowskie?

Kąpiele cieplne działają rozluźniająco i poprawiają ukrwienie tkanek i narządów. Łączna powierzchnia lustra wody to niemal 3000 m2 . Głębokość basenów termalnych mieści się w przedziale 1 – 1,2 m.

Czy na termy można wejsc w spodenkach?

Brak szczególnych wymagań dotyczących strojów w hali basenowej. W obiekcie (najczęściej w saunach) funkcjonuje strefa nagości. W hali basenowej obowiązuje strój kąpielowy: dla kobiet strój kąpielowy jedno- lub dwuczęściowy, dla mężczyzn kąpielówki lub spodenki kąpielowe.

Czy brac szlafrok na termy?

W termach i obiektach rekreacyjnych, w których jest dostępna sauna, przydatny będzie specjalny ręcznik lub szlafrok, którym się okryjesz. Szlafrok możesz wykorzystać podczas wizyty w kawiarni lub restauracji na terenie źródeł. Jest to o znacznie bardziej stosowne niż spożywanie posiłku w samych kąpielówkach.

Jakie buty na termy?

Podstawowym elementem wyposażenia na basenie czy termach powinny być klapki – skutecznie uchronią one nasze stopy przed kontaktem z podłożem. Dzięki gumowej strukturze obuwie takie podniesie też nasz poziom bezpieczeństwa i zminimalizuje ryzyko poślizgnięcia.

Jak ubrać dziecko na termy?

Jeśli mamy blisko na basen możemy ubrać dziecko w kostium kąpielowy w domu, ale jeśli czeka nas dłuższa jazda samochodem w upale, lepiej wybrać lekkie, bawełniane ubranko. Specjalne pieluszki do pływania dla najmłodszych dzieci.

Kto nie może korzystać z term?

Z term nie powinny korzystać osoby cierpiące na znaczną niewydolność krążenia i zaburzenia rytmu serca. Przeciwwskazaniem są również różne stany po zawałach mięśnia sercowego. Nie należy korzystać z term również w sytuacji, gdy chorujemy na nieustabilizowaną chorobę wieńcową lub nieustabilizowane nadciśnienie tętnicze.

Ile stopni ma wodą w termach?

Woda w termach ma temperaturę ok. 30-38 st. C. W jej składzie znajdują się potas, sód, magnez, wapń, żelazo oraz siarka.

Czy termy są bezpieczne dla dzieci?

Czy baseny termalne są bezpieczne dla dzieci? Tak, o ile oczywiście u dziecka nie występują przeciwwskazania do kąpieli w basenach termalnych. W zdecydowanej większości przypadków woda termalna jest wręcz korzystna dla dziecka, również bardzo małego.

0 odpowiedzi na „Czy warto jechać na termy Chochołowskie?”