Nocleg: najszybciej i najwygodniej znajdziesz na Booking.com. Bilet jest dzienny, wiec możemy wyjść, coś zjeść w restauracjach przy parkingu i wrócić. Pływanie łódką – 50 koron za osobę. W Skalnym Mieście jest wyznaczony szlak dla rodzin z dziećmi w wózkach – więc każdy może się tutaj wybrać!Nie ma nigdzie na trasie możliwości kupienia czegoś do picie czy do jedzenia, więc zalecam zabrać coś ze sobą. Warto natomiast po powrocie tą samą trasą przejechać autem do Adrspach i zwiedzić Skalne Miasto od tamtej strony.

Ile kosztuje obiad w skalnym mieście?

Nie ma tragedii. Za obiad dla 4 osób (2 dorosłych i 2 dzieci) zapłaciliśmy ok. 80 zł.

Czy można płacić złotówkami w skalnym mieście?

Godziny otwarcia i ceny biletów Dla dzieci od 6 lat – 130 koron. Dzieci do 6 lat wchodzą za darmo. Atrakcje można zwiedzać z psem – koszt 50 koron czeskich, i także z wózkiem, ale do pewnego momentu, czyli wodospadu, bo potem zaczynają się schody. W kasie skalnego miasta można płacić koronami, kartą i złotówkami.

Czy w skalnym mieście są toalety?

Aktualny cennik znajdziecie na stronie Skalnego Miasta. Czeskie Skalne Miasto czynne jest cały rok . W sezonie od 8 do 18, poza sezonem od 8 do 16. Na terenie parku nie ma toalet, dlatego zalecane jest skorzystanie z toalety znajdującej się przy wejściu do parku.

Ile czasu zajmuje zwiedzanie Skalnego Miasta?

Wycieczka do Adrspach Skalnego Miasta to wyprawa na cały dzień. Samo zwiedzanie Skalnego Miasta zajmuje około 3-4 godziny.

Ile kosztuje obiad w skalnym mieście?

Nie ma tragedii. Za obiad dla 4 osób (2 dorosłych i 2 dzieci) zapłaciliśmy ok. 80 zł.

W jakich butach do skalnego miasta?

Wybierając się na wędrówkę po Skalnym Mieście ubierzcie buty trekkingowe lub inne, stabilniejsze obuwie.

Czy potrzebna jest winieta do Adrspach?

Dlatego też dojazd samochodem do bram Skalnego Miasta nie powinien przysporzyć Wam większych problemów, jak również w 99% przypadków, nie będziecie potrzebowali czeskich winiet. Podpowiadamy tylko, że za Mieroszowem są dwa przejścia graniczne. Najkrótsza droga prowadzi wąskimi drogami przez Zdoňov.

Ile kosztuje wstęp do skalnego miasteczka?

Bilety wstępu: dorośli – 60 kc, dzieci (od 6 lat), młodzież, emeryci – 30 kc, bilet rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci) – 150 kc.

Ile schodów jest w skalnym mieście?

Statystyki są proste: 2 pętle szlaków, 5 km ścieżek, 10 punktów widokowych, 2848 schodów i najwęższe miejsce do pokonania ma zaledwie 40 cm.

Ile kosztuje wejście do Skalnego Miasta?

Czy do Skalnego Miasta potrzebny jest dowod osobisty?

Jak przy większości naszych wyjazdów – bilety wstępu są wliczone w cenę, konieczne są paszporty lub dowody osobiste. – bezpłatne miejsca dla opiekunów (1 na 10-15 osób). Na tej wycieczce nie ma możliwości organizacji ogniska, gier i zabaw, dlatego proponujemy ją tylko w wersji edukacyjnej.

Czy można kupic bilet do Skalnego Miasta na miejscu?

Czy trzeba kupić e-bilet wstępu także wchodząc do skalnego miasta z Teplic nad Metují? Bilety do Teplických skal można nabyć zarówno na miejscu, jak i online, a ilość biletów nie jest ograniczona. Więcej informacji na temat zakupu biletów online do Teplických skal znajdziesz TUTAJ.

Kiedy jechac do Skalnego Miasta?

Kiedy przyjechać do Skalnych miast ? Skalne miasta Adršpach i Teplice dostępne są dla odwiedzających przez cały rok.

Co krecili w skalnym mieście?

Skalne Miasto Adrszpaskie Skały – położone niedaleko polskiej granicy – co roku przyciąga tłumy odwiedzających. Kamienne labirynty i wąwozy oddziałują na wyobraźnię. Tu tu kręcono kilka scen do kultowego filmu „Opowieści z Narnii – Książę Kaspian”.

Co warto zobaczyc koło Skalnego Miasta?

Gdy będziesz w Czeskim Raju to musisz zobaczyć skalne miasto Hruboskalsko. Tam w okolicy można zrobić dwie trasy: w pobliżu Zamku Hruba Skała oraz w pobliżu Zamku Valdstejn. Wejście na trasę jest bezpłatne. Jest to sporo punktów widokowych, z których widać Zamek Hruba Skala oraz Zamek Trosky.

Ile kosztuje przeciętny obiad w restauracji?

Typowe polskie dania w restauracji to: pierogi czy placki za 25-35 zł, kotlet z ziemniakami i buraczkami za ok. 40-45 zł, typowy niedzielny śląski obiad za ok. 50-60 zł.

Ile kosztuje przeciętny obiad w Czechach?

Ceny w restauracjach: zupa dnia (gulaszowa / krem z groszku z grzankami / barszcz) = 35 CZK (5,87 zł) drugie danie obiadowe (mięso, surówka, knedle ziemniaczane) = około 150 CZK (25,17 zł) pieczony łosoś z grillowanymi warzywami = 235 CZK (39,43 zł) frytki 150 g = 35 CZK (5,87 zł)

Ile koron na jeden dzień w Pradze?

Ilość pieniędzy zabieranych ze sobą do Pragi zależy od charakteru wyjazdu. Jadąc indywidualnie do Pragi najlepiej zaopatrzyć się w kwotę około 500 czk, co pozwoli nam na zakup biletu jednodniowego na komunikację miejską w Pradze, zjedzenie w miarę przyzwoitego obiadu na mieście i wypicie tradycyjnego piwa.

Ile kosztuje obiad w skalnym mieście?

Nie ma tragedii. Za obiad dla 4 osób (2 dorosłych i 2 dzieci) zapłaciliśmy ok. 80 zł.

Jak zapłacić za bilet do Skalnego Miasta?

Bilety wstępu do Adrszpaskich Skał kupicie zarówno w złotówkach jak i w Koronach czeskich, jest też możliwość płatności kartą. Bilet jednak warto zarezerwować i kupić przez Internet.

Jak wrócić z Teplic do Adrspach?

Jeżeli zdecydujecie się na zwiedzenie obu skalnych miast jednego dnia (a zostawiliście auto/rower na parkingu w Adrspachu, tak jak my), z Teplic możecie wrócić jedną stację pociągiem. Szynobusy kursują regularnie (co ok. 60 minut), bilet kosztuje 15 koron – można go kupić bezpośrednio o konduktora. Stacja Teplice n.

Ile km ma trasa w skalnym mieście?

Turystyczny szlak okrężny po Skalnym Mieście ma długość 3,5 km i jest oznaczony kolorem zielonym. Na jego przejście należy zarezerwować około trzy godziny.

Jak dojechać samochodem do Skalnego Miasta?

Można dojechać do niego samochodem przez Mieroszów, jadąc przez przejście graniczne Mieroszów-Zdonov lub Mieroszów-Mezimesti (DK35). Trasa przez Mezimesti jest dłuższa, ale bardziej komfortowa, jeśli ktoś jest niewprawiony w górskich wycieczkach samochodem po wąskich drogach.

Jak dojechać do Skalnego Miasta bez samochodu?

Pociągiem. Zaplanuj sobie przyjemną podróż pociągiem bez stania w kolejkach i czekania. Trasa kolejowa prowadzi przez malowniczy wąwóz i już z daleka można z pociągu podziwiać panoramę skał. Dworzec kolejowy znajduje się bezpośrednio przed wejściem do skalnego miasta.

0 odpowiedzi na „Czy w skalnym mieście można coś zjeść?”