Zastanawiasz się, czy w dobie tak wysokiej inflacji wciąż warto inwestować w nieruchomości? Jak najbardziej. Dowodem są realne korzyści płynące z zakupu mieszkania na wynajem. Taka inwestycja jest bardzo opłacalna także ze względu na coraz większy popyt wśród potencjalnych najemców.

Czy opłaca się kupić mieszkanie na wynajem?

Wynajem mieszkania jest bardzo popularną metodą inwestowania pieniędzy. W stosunkowo prosty i szybki sposób można osiągnąć niezłą stopę zwrotu kapitału własnego, która sięga nawet 10% w skali roku. To znacznie więcej niż produkty finansowe oferowane przez banki czy inne firmy.

Kogo stać na mieszkanie za gotówkę?

Obserwatorzy rynku nieruchomości nakreślili profil nabywców mieszkań za gotówkę. Zwykle są to osoby w wieku od 35 do 45 lat. Wśród nich dominują wykonawcy wolnych zawodów, lekarze, przedsiębiorcy oraz kierownicy na wysokich stanowiskach. To naturalne, że wyższe zarobki pozwalają na zakup mieszkania za gotówkę.

Co Lepsze kupno czy wynajem?

Dużo lepiej jest „mieszkać na swoim” i spłacać kredyt sobie, a nie komuś innemu (jak ma to miejsce podczas wynajmu). Z drugiej jednak strony wynajem pozwala na większą elastyczność i może być wygodniejszy, zwłaszcza jeśli często zmieniamy miejsce zamieszkania lub rzadko bywamy w domu.

Czy wynajem ma sens?

Wynajem ma tę zaletę, że w razie nagłego pogorszenia sytuacji finansowej, można przeprowadzić się do tańszego mieszkania i w ten sposób obniżyć koszty. Jeśli zaś chodzi o kupno mieszkania na kredyt, związane z nim koszty to nie tylko rata wspomnianego kredytu. Dodatkowe opłaty pojawiają się już na etapie zakupu.

Gdzie opłaca się kupić mieszkanie pod wynajem?

Radom deklasuje ROI w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie czy Katowicach. Drugie miejsce w tym rankingu zajmuje Szczecin, a trzecie Łódź. Najmniej opłacalny jest wynajem w Poznaniu, Katowicach i Gdyni, gdzie ROI wynosi mniej niż mniej niż 6,83%.

Kiedy mieszkania będą tanieć?

Kiedy będzie dobry czas na kupno mieszkania?

Czy mieszkania będą drożeć?

Ile procent ludzi kupuje mieszkania za gotówkę?

Jakie mieszkania sprzedają się najlepiej?

Czy warto kupić teraz mieszkanie za gotówkę?

Kiedy będzie dobry czas na kupno mieszkania?

Kiedy mieszkania będą tańsze?

Kiedy będzie krach na rynku nieruchomości?

Czy nieruchomości będą tanieć?

Czy wynajem jest oplacalny?

Zakup mieszkania pod wynajem jest nadal bardziej opłacalny niż lokata w banku czy większość obligacji skarbowych. Należy mieć tylko staranne przygotowany biznesplan. Wynajmujący muszą jednak liczyć się ze wzrostem obciążeń fiskalnych.

0 odpowiedzi na „Czy opłaca się inwestować w mieszkania na wynajem?”